REJESTRACJA: 535-557-771

Westa-Med ul. Kardynała Wyszyńskiego 17, 32-500 Chrzanów

Rejestracja do lekarza: 535-557-771

Dr n. med. Bogusław Walatek

Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista nefrolog

Specjalista nefrolog i chorób wewnętrznych z 24-letnim stażem pracy.

W 1994 roku ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Staż podyplomowy odbywał w Państwowym Szpitalu Klinicznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Bezpośrednio po jego zakończeniu, w listopadzie 1995 roku podjął pracę w Państwowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie, w Klinice Nefrologii. I stopień specjalizacji w zakresie Chorób Wewnętrznych uzyskał w kwietniu 1999, a w kwietniu 2004 roku tytuł specjalisty w zakresie Chorób Wewnętrznych.  W marcu 2007 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, a w maju 2008 roku specjalisty nefrologa.

Współtwórca Oddziału Podwyższonego Nadzoru Kliniki Nefrologii, zatrudniony tamże na etacie starszego asystenta. Pracownik dydaktyczny (starszy wykładowca) Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2007 roku współpracuje również z największą na świecie siecią stacji dializ – Fresenius Nephrocare.

Autor i współautor wielu artykułów w czasopismach medycznych i rozdziałów opracowań specjalistycznych.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nerek i układu moczowego, nadciśnienia tętniczego.

Główny zakres zainteresowań medycznych: nefrologia (członek Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego): ostre uszkodzenie nerek,  nowoczesne metody leczenia nerkozastępczego, zastosowanie w terapii leczniczej aferezy, intensywna terapia (współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej).

Po studiach podjął pracę w charakterze młodszego asystenta w Oddziale Urologii w szpitalu im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki (Szpital Bielański). W tym czasie rozpoczął specjalizację w Szpitalu Międzyleskim w prestiżowym ośrodku kierowanym przez ówczesnego Prezesa Polskiego towarzystwa Urologicznego i Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Urologii Pana Profesora Andrzeja Borówkę.

Specjalizacje odbywał pod kierownictwem Pana Doc. hab. n. med. Artura Antoniewicza. Po zdaniu europejskiego egzaminu urologicznego otrzymał tytuł FEBU (Fellow European Board of Urology), następnie podjął pracę w Szpitalu Specjalistycznym w Końskich pełniąc od 2007 roku stanowisko zastępcy Ordynatora.

W tym czasie rozwinął w Oddziale liczne metody leczenia laparoskopowego oraz endoskopowego zarówno z chorobach nowotworowych układu moczowego oraz kamicy i łagodnym rozroście gruczołu krokowego. Od tego czasu współpracuje z Panem Profesorem Piotrem Chłostą.

W 2012 roku rozpoczął pracę w Klinice Urologii i Urologii Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (kierowanej przez Pana Profesora Piotra Chłostę).

Aktualnie pełni funkcję zastępcy Ordynatora Kliniki.

Bierze czynny udział w Kongresach naukowych Polskiego Towarzystwa Urologicznego, a także Europejskiego Towarzystwa Urologicznego oraz licznych towarzystw regionalnych oraz stowarzyszeń lekarskich.

Współorganizuje kursy w zakresie technik laparoskopowych i endoskopowych.

Cały czas stara się poszerzać swoja wiedzę uczestnicząc w specjalistycznych kursach teoretycznych oraz praktycznych w kraju i zagranicą.

Dodatkowo jest współautorem prac naukowych z zakresu urologii.

Interesuje się urologią onkologiczną oraz leczeniem kamicy układu moczowego ze szczególnym naciskiem na metody małoinwazyjne (endourologiczne leczenie kamicy moczowej zarówno górnego jak i dolnego piętra układu moczowego; laparoskopowe usuwanie guzów nerek moczowodów oraz pęcherza moczowego i gruczołu krokowego).

W zakresie jego zainteresowań leży także endoskopowe oraz laparoskopowe leczenie przerostu gruczołu krokowego, uchyłków pęcherza moczowego, a także wad układu moczowego u dorosłych.